Lato w naszym ogrodzie – cz. 4

W naszym  ogrodzie  rośnie  mnóstwo kolorowych,  pachnących kwiatów. Kwiatowe rabaty umieszczone są  na froncie przedszkola, przy chacie oraz w pobliżu miejsc odpoczynku i zabaw dzieci. Tworzą je okazy o mocnych, nasyconych barwach, typu: malwy,  lilie, ostróżki, dziewanny, dalie, naparstnice, słoneczniki, piwonie, kanny, astry, maciejka i inne.

Z krzewów  upiększają ogród upojnie pachnące latem jaśminowce i biało – różowe hortensje.

 

Naszym roślinom towarzyszą dekoracyjne elementy uzupełniające , takie jak kosze, gliniane  i metalowe misy, balie. Doskonale komponują się także ścieżki ze żwiru oraz mała architektura z naturalnego drewna typu płotki, domki i pergole.

W innym miejscu naszego ogrodu  stworzyliśmy warzywnik, w którym dzieci sadzą i sieją, a następnie pielęgnują różne warzywa oraz obserwują  kolejne etapy ich  rozwoju. Służą temu specjalnie zakupione skrzynie.

Natomiast  sąsiadujące grządki ziołowe zapewniają  aromat tworząc „ścieżkę zapachów”. To wyjątkowe miejsce naszego ogrodu zachęca do częstego odwiedzania. Kusi widokiem i zapachem, jak również napawa nas radością. Rabata z ziołami to bardzo aromatyczna część ogrodu, w której dzieci hodują wiele różnorodnych ziół – majeranek, miętę, melisę, tymianek,  bazylię,  oregano, kolendrę, melisę i inne.